X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja stworzyła wirtualny wszechświat

Za pomocą sztucznej inteligencji nastąpił ogromny postęp w wielu dziedzinach. Kolejną dziedziną nauki wziętą na tapet jest astronomia. Naukowcy poczynili postępy – wykreowała ona sztuczny, idealny wszechświat.

Realizacja planu czy przypadek?

Ten projekt właściwie jest zarówno przypadkiem, jak również realizacją wcześniej założonych planów. Jednakże wynik badań zaskoczył twórców sztucznego wszechświata do tego stopnia, iż stało się to idealnym narzędziem do dalszych naukowych badań.

Być może właśnie dzięki takiemu technologicznemu rozwiązaniu możliwe będzie stworzenie symulacji 3D całego kosmosu i ułożenia gwiazd. Dodatkowo, sztuczna inteligencja o nazwie Deep Density Displacement Model (D3M) tak szybko odwzorowała schemat kosmosu, iż przewyższyła oczekiwania naukowców z dziedziny astrologii.

źródło: pnas.org

Z założenia miał to być system uczący się na podstawie baz danych, które zostały wprowadzone. W rezultacie deep learning stał się dobrym podłożem pod dalszy rozwój projektu. Takie osiągnięcie na pewno będzie miało swoje wymierne korzyści w przyszłości. Ponadto, może stać się alternatywą dla istniejących badań numerologicznych.

Deep learning a kosmos

Dzięki głębokiemu uczeniu możliwe jest przewidywanie rozwoju struktury konstelacji gwiazd. Przyspiesza to także pracę nad badaniami astronomicznymi. Maszyna za pomocą głębokiego uczenia potrafi znacznie szybciej dostrzec, a nawet zanalizować i zsyntezować działania, niż robi to człowiek. W rezultacie jest także większa wydajność.

Maszynowa umiejętność deep learning pomaga przyswoić tę wiedzę za pomocą sieci neuronowych i przesyłu danych. Kto wie? Być może za kilka lat wszechświat nie będzie wydawał nam się aż tak wielki i nieodgadniony jak dziś?


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 101 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend