X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja i kryptowaluty – co powstaje z takiej mieszanki?

Sztuczna inteligencja: Popularność kryptowalut w związku ze spadkiem zaufania do instytucji finansowych stale rośnie. Jednak jest to branża, która dopiero się rozwija i dlatego potrafi bardzo zaskakiwać. Dlatego wydobywając krytpowaluty, inwestując w nie i handlując nimi, warto mieć wsparcie w postaci sztucznej inteligencji. Co AI ma do zaoferowania w świecie kryptowalut?

Sztuczna inteligencja do wydobywania kryptowalut

Wydobywanie krytpowalut jest z dnia na dzień coraz trudniejsze, między innymi ze względu na rosnącą konkurencję. Dlatego chcąc osiągać zakładane cele, należy inwestować w zaawansowany technicznie i niezwykle wydajny sprzęt. Aby jednak wznieść wydobywanie kryptowalut na wyższy poziom, można posiłkować się sztuczną inteligencją. AI analizuje ogromną ilość danych, między innymi w zakresie bieżących warunków rynkowych, dzięki czemu może pomagać górnikom w podejmowaniu decyzji, jakie krytpowaluty wydobywać. To jednak nie wszystko, bowiem AI dostarcza też informacje pomagające zarządzać ilością zużywanej energii podczas wydobywania krytpowalut.

Analiza złożonych rynków kryptowalut

Kryptowaluty są doceniane za ich duże zróżnicowanie, łatwość zakupu i sprzedaży, możliwość bezpiecznego przechowywania w portfelu kryptowalutowym, a także inwestowania. Zwraca się też uwagę na brak nadzoru nad walutami cyfrowymi ze strony rządów i instytucji finansowych, deflacyjny charakter krytpowalut i coraz większe możliwości w zakresie przeprowadzania transakcji z użyciem bitcoinów i altcoinów.

Z drugiej strony rynek krytpowalut jest bardzo niestabilny i ulega wahaniom na skutek aktywności spekulantów, zmieniającego się kosztu wydobycia krytpowalut, od podaży i popytu, a także ogólnej sytuacji gospodarczej, wpływu mediów i innych czynników. Duży potencjał rynku kryptowalut zderza się z jego nieprzewidywalnością i zmiennością. Dlatego potrzebne są rozwiązania, które ułatwiają odnalezienie się na tym niestabilnym rynku oraz podejmowanie trafnych decyzji. Sztuczna inteligencja jest w tym wypadku wykorzystywana do tworzenia prognoz kryptograficznych. Jest to możliwe dzięki analizie danych historycznych oraz danych pojawiających się w czasie rzeczywistym.

Emocje na rynkach finansowych

AI może też identyfikować i analizować nastroje inwestorów, co pozwala zrozumieć ruchy cenowe wirtualnych walut. Doskonałym przykładem jest Fear & Greed Index, który określa nastroje dla bitcoina. Na sztucznej inteligencji analizującej emocje na rynkach kryptowalut i innych rynkach finansowych opiera się też innowacyjne narzędzie Sentistock od polskiego startupu Sentimenti. Analizuje ono w zautomatyzowany sposób emocje, bazując na analizie behawioralnej decyzji inwestycyjnych. Twórcy Sentistock twierdzą, że predykcje kierunku trendu wahają się między 78% a 85% skuteczności.

Boty do handlu kryptowalutami

Kolejnym przykładem zastosowania sztucznej inteligencji w krytptowalutach stanowią boty do handlu walutami cyfrowymi. Boty z powodzeniem obsługują transakcje opartej na zmienności, a także służą jako boty do arbitrażu. Oczywiście nie zagwarantują osiągnięcia zysków na giełdach kryptowalut, ale są zaprojektowane tak, by starannie monitorować rynek i dostosowywać się do aktualnej sytuacji. Dzięki nim jest możliwa sprawna realizacja transakcji handlowych o wysokiej częstotliwości.

Sztuczna inteligencja przenika coraz więcej obszarów naszego życia. Dlatego nie mogło zabraknąć jej w tak dynamicznie rozwijającej się branży walut cyfrowych. Zarówno kryptowaluty oparte na technologii blockchain, jak i sztuczna inteligencja, choć są w fazie intensywnego rozwoju, to doskonale się dopełniają i mają przed sobą ogromny potencjał.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 715 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend