X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Socratic rozwiąże zadania (nie tylko z matematyki) za Ciebie

Odrabianie zadań domowych potrafi przysporzyć wielu problemów, nerwów i frustracji. Dla wszystkich tych, którzy się uczą, Google ma do zaoferowania kolejne ułatwienie oparte na maszynowym uczeniu się – aplikację Socratic.

Google zaczął wdrażanie nowej wersji aplikacji mobilnej Socratic, którą koncern odkupił w zeszłym roku od jego twórców (kwota transakcji nie została ujawniona). Aplikacja była rozwijana od 2013 roku. Zaktualizowana wersja Socratic od Google zawiera funkcje oparte na zaawansowanych rozwiązaniach maszynowego uczenia się.

Socratic uczy i pomaga

Celem aplikacji jest pomoc uczniom ze szkół średnich i uniwersytetów w rozwiązywaniu zadań. Wystarczy zrobić zdjęcie zadania matematycznego, pytania badawczego etc., a algorytm znajdzie dla nas gotowe odpowiedzi i rozwiązania. Wyjaśni także krok po kroku, dlaczego akurat taki wynik jest poprawny.

Wystarczy jedynie zadać pytanie. Źródło: blog.google.com

Działania algorytmu w praktyce. Źródło: blog.google.com

Co ważne, Socratic nie ogranicza się do zadań z matematyki czy fizyki. Radzi sobie spokojnie z pojęciami z zakresu humanistyki i nauk społecznych. W przypadku np. równań, algorytm pokazuje różne sposoby rozwiązania – aplikacja ma edukować, a nie dostarczać jedynie prostych wyników. W zależności od zapytania, możemy zostać przekierowani do objaśnienia pojęć, dodatkowych filmów i lekcji oraz innych materiałów dydaktycznych.

Aplikacja ma także wbudowaną bazę ponad tysiąca tutoriali tematycznych, które obejmują swoim zakresem wszystkie poziomy szkół średnich, a także bardziej zaawansowane pomoce na poziomie uniwersyteckim.

Socratic posiada rozbudowaną bazę materiałów dydaktycznych. Źródło: blog.google.com

Co ze ściąganiem?

Choć twórcy zakładają, że aplikacja ma pomóc w rozwiązywaniu zadań domowych, to nietrudno sobie wyobrazić także jej nie do końca pożądane przeznaczenie, czyli po prostu wykorzystanie aplikacji do ściągania podczas sprawdzianu czy  egzaminu na uczelni wyższej. Mamy oczywiście nadzieję, że aplikacja ta przyczyni się do popularyzacji nauki i umożliwi łatwiejsze przyswajanie wiedzy. A także wybrnięcie z kryzysowych sytuacji podczas odrabiania prac domowych.

Najnowsza wersja Socratic jest już dostępna na iOS, aktualizacja na Androida jest zaplanowana na jesień.

Źródło: blog.google.com


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 7 684 times, 4 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend