X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Skopiuj sobie rzeczywistość, czyli Nvidia i jej hybrydowa sztuczna inteligencja

Nvidia jest znana z szeregu rozwiązań i testów związanych ze sztuczną inteligencją. Najnowszym projektem firmy jest hybrydowy system graficzny. Jego zastosowanie może być bardzo szerokie – od gier komputerowych i produkcji filmowych po rozszerzoną rzeczywistość.

Deep learning tworzy nową rzeczywistość

W wywiadzie dla The Verge, wiceprezes Nvidii ds. Deep Learningu, Bryan Catanzaro, potwierdził, że Nvidia opracowała nowy sposób renderowania treści video za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji. Hybrydowy system graficzny Nvidii bazuje na generatywnej sieci neuronowe (GAN), do której wprowadzone zostały dane szkoleniowe z otwartych zbiorów danych. Materiał został podzielony przez programistów na segmenty, w których każda klatka jest przypisywana do osobnej kategorii rzeczywistości, czyli np. niebo i chmury, samochody, budynki, drzewa, chodniki itd. GAN ma następnie za zadanie, za pomocą maszynowego uczenia się, stworzyć nowe, przekształcone wersje tych obiektów.

Demo zrobione przez AI

Za pomocą algorytmu inżynierowie stworzyli symulację wirtualnej rzeczywistości przy wykorzystaniu tradycyjnego silnika wykorzystywanego do takich gier jak Fortnite czy Gears of War 4. Struktura świata tworzona jest w konwencjonalny sposób, ale wszystkie elementy graficzne są generowane przez sztuczną inteligencję:

Stworzona przez Nvidię sieć neuronowa może mieć także zastosowanie dla szkolenia autonomicznych samochodów. Daje także bardzo szerokie możliwości do tworzenia własnych, autorskich projektów przez samych użytkowników. Za pomocą smartfona będą oni mogli np. przenosić wybrane obiekty do gry komputerowej, albo nawet… całą otaczającą ich rzeczywistość. Choć takie wnioski, na tak wczesnym etapie projektowym, wydają się zbyt optymistyczne.

Należy mieć jednak na uwadze, że jeszcze dziesięć lat temu naukowcy dość zgodnie obstawali przy tym, że transport jest czymś, gdzie automatyzacja nie ma szans zaistnieć. Wystarczyła dekada, żeby postały pierwsze autonomiczne samochody. Zapewne więc, za kilka lat, modelowanie wirtualnej rzeczywistości stanie się czymś tak samo powszechnym.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 23 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend