X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Już niedługo AI obsłuży nas w Żabce

Sztuczna inteligencja już niedługo będzie obsługiwała nas w Żabce. Nie będzie w niej więc ani kas, ani obsługi. To ważny krok w dziedzinie handlu. Dlatego przyjrzyjmy się mu bliżej.

AI zamiast sprzedawcy

Wygląda na to, że w końcu doczekaliśmy się realnego wpływu AI na zawód kasjera, również w naszym kraju. Od 14 czerwca tego roku, klienci sklepu w Poznaniu, mogą dokonywać zakupów dosłownie w kilka sekund. I to bez stania w kolejce czy martwienia się o pieniądze w portfelu czy na karcie. Co nie mniej istotne, Żabka wyposażona w AI będzie czynna 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Tak, aby każdy mógł dokonać zakupów kiedy tylko będzie tego potrzebował.

Jak to jest możliwe? Żappka Store, czyli bezobsługowy sklep, jest połączony z aplikacją żappka. Całość zaś, opiera się o AI, która została wypracowana przy współpracy Żabki z amerykańską firmą technologiczną AiFi. Zatem będzie z tej możliwości mógł skorzystać każdy, kto posiada smartfon, z zainstalowaną aplikacją Żappka i aktywowaną usługą Żappka Pay. Kiedy przekroczymy próg Żappka Store, pokaże nam się jednorazowy kod QR, który musimy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Wówczas drzwi nam się otworzą automatycznie, a my możemy wejść do środka, wziąć zakupy i wyjść ze sklepu. Resztą tak naprawdę zajmie się sztuczna inteligencja. Odpowiedni system kamer opartych na głębokim uczeniu rozpozna wzięte przez nas produkty, a następnie pobierze opłatę za nie z Żappka Pay.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Istotnym elementem, o którym również czytamy na stronie sklepu, jest element bezpieczeństwa. AI nie zapamięta bowiem klientów i nie będzie potrafiła ich zidentyfikować. Żabka zapewnia, że prywatność oraz bezpieczeństwo klientów nie zostanie naruszone.

Na początku również, w sklepach Żappka Store znajdzie się 300 produktów, takich jak, np. dania gotowe, przekąski i napoje. I chociaż na ten moment powstał dopiero jeden sklep tego typu, w Poznaniu, już dziś planowane jest również utworzenie kolejnych, w dużych miastach w Polsce. Następnym przystankiem na trasie do wdrożenia AI w Żabce jest Warszawa.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 95 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend