X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Google użyje AI do wykrycia chorób skóry, włosów i paznokci

Wydarzenie Google I/O obfitowało w wiele rozwiązań, także tych opartych o AI. Naszą uwagę przykuła jednak zaprezentowana przez giganta aplikacja. Jej zadaniem będzie wykrywanie typowych chorób skóry.

Aplikacja informująca o zdrowiu

Pierwszy podgląd został udostępniony użytkownikom podczas konferencji Google I/O.

Gif prezentujący działanie aplikacji

źródło: google.blog.com

Jak widać, użytkownik instalując aplikację, będzie mógł zrobić wstępną analizę skóry. Tym samym dowie się, czy istnieje w jego przypadku ryzyko wystąpienia choroby. Wszystko czego w tym celu będzie potrzebował, to aparat w telefonie, który użytkownik powinien skierować na zmiany na skórze. Wówczas, algorytmy oparte na AI, będą mogły wstępnie zdiagnozować, czym dokładnie ta zmiana jest. Oznacza to, że będzie ona potrafiła rozpoznać zmiany nowotworowe, wysypkę alergiczną lub inne problemy na tle dermatologicznym. Co więcej, do każdego wyniku, zostanie dołączona informacja opisująca dany problem, jeżeli takowy występuje. A także podobne wyszukiwania na ten temat, o czym czytamy na blogu giganta.

Czy to będzie wiarygodne?

Wstępne badania pokazują, że takie rozpoznanie chorób skóry, poprzez AI oraz aplikację stworzoną przez Google, może być wiarygodne. Co więcej, otrzymała ona odpowiedni certyfikat CE, umożliwiające stosowanie jej jako narzędzia medycznego w Europie. W dodatku, zespół naukowców chce udoskonalić narzędzie, poprzez odpowiednie jego oprogramowanie dostosowane do wszystkich grup wiekowych, ras, odcieni skóry, typów skóry, jak również płci. Na ten moment, aplikacja jest przystosowana do pobierania 65 000 zdjęć, danych o zdiagnozowanych chorobach skóry, przykładach związanych z wyszukiwaniami, a także przykładowych zdjęć zdrowej skóry.

Aplikacja ma wejść do użytku jeszcze w 2021 roku, w najbliższych miesiącach.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 389 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend