X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Facebook przeznaczy 7,5 miliona dolarów na badania etyki AI

Facebook wspiera rozwój sztucznej inteligencji i dofinansuje utworzenie Instytutu, który przeprowadzi niezależne badania z zakresu etyki AI.

Faceboook poinformował o nawiązaniu partnerstwa z Uniwersytetem Technicznym w Monachium (TUM), aby wesprzeć utworzenie niezależnego centrum badań etyki AI. Uczelnia jest jedną z najwyżej notowanych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji. Instytut Etyki w Sztucznej Inteligencji (The Institute for Ethics in Artificial Intelligence) w ciągu pięciu lat zostanie wsparty grantem w wysokości 7,5 miliona dolarów. Pomoże to rozwinąć rosnącą tę dziedzinę badań dotyczących nowych technologii i zbada podstawowe problemy wpływające na wykorzystanie AI.

Badania nad etyką AI

Jak czytamy w komunikacie, Instytut skorzysta także na pozycji Niemiec w czołówce rozmów na temat ram etycznych dotyczących sztucznej inteligencji i współpracy z instytucjami europejskimi w tych kwestiach. Dotyczyć będzie to także tematu tworzenia etycznych wytycznych kierowanych przez rząd w zakresie autonomicznej jazdy.

Autor informacji, Joaquin Quiñonero Candela, zapowiada, że Instytut przeprowadzi niezależne, oparte na dowodach badania w celu uzyskania wglądu i wskazówek dla społeczeństwa, przemysłu, ustawodawców i decydentów w sektorze prywatnym oraz  publicznym. Zajmie się również kwestiami takimi jak bezpieczeństwo, prywatność, uczciwość i przejrzystość sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja w Facebooku

Przedstawiciele Facebooka przypominają, że AI oferuje nam wiele korzyści, jednak ze względu na to, że może w coraz większym stopniu wpływać na ludzi i społeczeństwo, konieczne jest kontrolowanie, czy sztuczna inteligencja traktuje nas uczciwie, chroni od niebezpieczeństwa i nie narusza naszej prywatności. Firma wskazuje, że zapewnienie odpowiedzialnego i przemyślanego korzystania z sztucznej inteligencji jest fundamentalne dla wszystkiego, co robi.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 22 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend