X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

AI sprawi, że Twoje marzenie o byciu postacią z anime stanie się realne

Wiele rzeczy, które wydawały nam się niemożliwe, zaczęły funkcjonować w świecie nowych technologii. Tym razem, powód do radości mają fani anime. W każdej chwili, mogą zmienić się w jedną z takich postaci. Jak to możliwe?

Jak to działa?

Za możliwość tę odpowiada maszynowe uczenie się. Wszystko to za pomocą odpowiednich algorytmów, które za każdym razem generują nową twarz. Wszystko dzięki implementacji GAN, czyli programowi dzięki któremu trenowane są różne rozwiązania proponowane przez sztuczną inteligencję za pomocą wcześniej wprowadzonych danych. W zestawieniu z naszą twarzą, nakłada na nie kolejne warstwy, dzięki którym tworzą się nowe postaci z anime.

Kto jest pomysłodawcą?

Za projekt odpowiadają producenci gry NCSoft: Juhno Kim, Minjae Kim, Hyeonwoo Kanga i Kwanghee Lee. Zainspirowani postaciami anime, postanowili zmieniać w nie ludzi.

Oprócz tego, algorytmy mogą zmieniać konie w zebry, koty w psy, itd. Jedyne co trzeba posiadać, to komputer z mocną grafiką i nowszym oprogramowaniem.  Twórcy dodają, że inspiracją był dla nich artykuł, który traktował o CAM. Jest to sieć polegająca na uczeniu się, która potrafi dzięki sieciom neuronowym oddzielić elementy podobne od tych, które bardzo się od siebie różnią.

Dlaczego anime?

Nie da się ukryć, że to właśnie anime najbardziej kojarzy się z krajem rodzinnym twórców algorytmów. Co więcej, żyjąc w świecie tworzenia gier komputerowych, takie rozwiązanie wydaje się być bardzo ściśle powiązanym z zainteresowaniami pomysłodawców. Ponadto, należy również pamiętać, że twórców anime z roku na rok wciąż przybywa.

Czym jeszcze zaskoczą nas nowe technologie? W jaki sposób pomogą nam stawać się kimś, kim tak naprawdę nie możemy być? Prawdopodobnie już niebawem na jaw wyjdą coraz nowsze rozwiązania technologiczne, które nas zszokują.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku