X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Żegnaj Paincie. Google wprowadza narzędzie do rysowania oparte o AI

AutoDraw to rewolucyjne narzędzie do rysowania od Google. Dzięki technologii uczenia maszynowego i pracom różnych artystów, nasze niezdarne rysunki zyskają nowe oblicze.

Obecnie odnalezienie wykorzystania sztucznej inteligencji w życiu codziennym nie jest niczym trudnym. Coraz więcej firmy decyduje się na jej wprowadzanie, chętnie inwestują w nie także największe światowe marki. Ostatnio pisaliśmy o trailerze aplikacji od Adobe, która pomogłaby nam w stworzeniu idealnego selfie. To ciekawa wizja, na której realizację musimy jeszcze poczekać, pokazująca jednocześnie pokazuje nam, ile dobrego może dać nam wykorzytanie algorytmów samouczących się. Na przykład kiedy chcemy coś narysować, ale nie mamy talentu. W tym kontekście nie można przeoczyć projektu AutoDraw od Google’a. Dlaczego?

AutoDraw to nowe narzędze do rysowania, które dzięki połączeniu uczenia maszynowego i prac różnych artystów, pozwala nam na stworzenie atrakcyjnych treści wizualnych. Nie musimy go pobierać, jest całkowicie darmowe i działa zarówno w wersji deskoptowej, jak i na smartfonach czy tabletach. Aplikacja wykorzystuje taką samą technologię, z jakiej korzysta Quick Draw, czyli gra w kalambury od światowego giganta QuickDraw, a mianowicie zgaduje, co chcemy narysować.

Twórcą narzędzia są Dan Motzenbecker i Kyle Phillips oraz ich przyjaciele z Google Creative Lab. Po uruchomieniu stony autodraw.com pojawi nam się biały niczym kartka papieru ekran. Bezpośredno po załadowaniu strony możemy rozpocząć rysowanie. Każdy ruch jest analizowany i proponowane są rzeczy, które usiłujemy narysować. Możemy zmienić kolor ołówka, dodać tekst, narysować kształt i dodać wypełnienie. Stworzone kreacje możemy powiększać i pomniejszać oraz zmieniać ich kąt. Po lewej strone znajduje się panel za pomocą którego możemy usunąć aktualne bazgroły, pobrać je na komputer w formacie PNG, czy też podzielić się nimi za pomocą Twittera, Facebooka,Google+ lub skopiowanego linku.

fot. autodraw.com fot. autodraw.com

AutoDraw wydaje się więc być doskonałym narzędzia dla osób, które lubią rysować, ale niekoniecznie mają ku temu predyspozycje. W prosty sposób zamienimy niezgrabne rysy w przyjemne dla oka kontury i stworzymy ciekawe kreacje. Obecnie możemy stworzyć setki rysunków, a to dopiero początek rozwoju narzędzia.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 126 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend