X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Naukowcy opracowują dokładniejsze urządzenie do kontrolowania ciąży za pomocą AI

Obecne urządzenia do kontrolowania ciąży, potrafią naprawdę wiele przewidzieć. Jednak w opinii brytyjskich naukowców, jest to wciąż za mało. Według nich bowiem, nie potrafią one odpowiednio zapobiegać niepożądanym zdarzeniom w ciąży. A AI mogłaby okazać się tu nieocenionym wsparciem dla technologii i lekarzy.

Urządzenie do kontrolowania ciąży

Brytyjscy naukowcy opracowują urządzenie, dzięki któremu znaczenie wcześniej będzie można wykryć niepożądane zdarzenia podczas ciąży. Jest ono oparte na sztucznej inteligencji, która za pomocą analizy ultradźwięków łożyska matki, będzie w stanie zidentyfikować, czy wszystko przebiega dobrze. W związku z tym, wykorzystując to urządzenie w przyszłości, lekarze będą mogli przewidzieć, czy nie istnieje ryzyko ewentualnego urodzenia martwego dziecka lub powikłań utrudniających donoszenie ciąży. Za pomocą urządzenia, zbadają też aspekty dotyczące zagrożeń związanych ze zdrowiem i życiem kobiety.

W tym przypadku, naukowcy skupili się głównie na łożysku. I wybór ten nie jest przypadkowy. To właśnie problemy z łożyskiem są w dużym stopniu powiązane z ryzykiem utraty dziecka. Zaś opracowany przez nich system będzie analizował objętość łożyska, stan naczyń krwionośnych, dopływ krwi z moczem itd. A wyniki badań będą podawane w czasie rzeczywistym.

Urządzenie dbające o kobiety w ciąży

W dzisiejszych czasach, bardzo dużo ciąż kończy się poronieniem. Dlatego takie urządzenia, które mogłyby w wielu przypadkach nie dopuścić do utracenia ciąży lub chociażby pogorszenia się zdrowia matki, jest dziś na wagę złota. Mimo tego, że technologia w tym obszarze wydaje się dość rozwinięta, każdy kolejny krok w kierunku poznawczym ma olbrzymie znaczenie.

Pierwsze próby urządzenia już miały miejsce, w celu ustalenia, czy można je zintegrować z algorytmami NHS. W najbliższej przyszłości, badaniom ultrasonograficznym za pomocą sprzętu zostanie poddanych 4000 kobiet. A efekty badań, naukowcy poddadzą obserwacji, aby przekonać się, czy urządzenie do kontrolowania ciąży rzeczywiście sprawdzi się w praktyce.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 75 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend