X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Do sklepów trafił robot, który będzie uczył dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Nauka w domu dla żadnego rodzica nie jest najłatwiejsza. Ty bardziej, gdy próbuje pogodzić ją ze swoimi własnymi obowiązkami w pracy. Natomiast w znacznie gorszym położeniu znaleźli się rodzice dzieci z niepełnosprawnościami lub zaburzeniami. Z myślą o tych drugich, powstał robot firmy LuxAI.

Dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu & nauczanie zdalne

LuxAI, czyli firma z siedzibą w Luksemburgu, stworzyła robota QTrobot for home. Jego zadaniem jest pomoc w nauczaniu zdalnym dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Tym samym, robot ten będzie ćwiczył wraz z dzieckiem nowe umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze. Co ciekawe, wszystkie działania w dużej mierze opierać się będą na zabawie. Jednak uwzględniając praktyki zachowań akceptowalne przez dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Nie będzie on również wydawał z siebie zbyt wielu i głośnych dźwięków, a emisja światła będzie ograniczona do minimum. Robot może natomiast używać emotikon. Będzie to robił za pomocą wbudowanego ekranu, który również stanie się niejako interakcją dziecka z urządzeniem.

Czy takiego robota można kupić?

Tak. Firma wyceniła go na 2000 dolarów. Dodatkowo, co miesiąc trzeba dokonać opłat w wysokości 149 dolarów za bieżące wsparcie oraz aktualizacje systemów. Powstanie również wersja profesjonalna, której koszt wyniesie 10 000 dolarów. Co ważne, firma LuxAI oferuje również rodzicom portal wspierający online oraz pulpit analityczny, który monitoruje postępy dziecka. Rodzice dostaną też możliwość uczestniczenia w comiesięcznych spotkaniach wspierających. Jednak czy to wystarczy? Wszystko zależy zapewne od zaawansowania zaburzeń, jak również podejścia samego dziecka. Niestety również, pomimo że robot nie należy do najdroższych, biorąc pod uwagę sam fakt bycia robotem, niestety dla wielu rodzin to wciąż ogromny wydatek. Nie wszyscy będą sobie mogli na niego pozwolić, zwłaszcza w czasie pandemii, gdzie cała masa osób straciła pracę. Mimo wszystko, inicjatywa ta zdecydowanie jest warta wsparcia i uwagi. Nie tylko bowiem firma proponuje realną pomoc rodzinom z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale również zwraca uwagę na ważny problem.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 28 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend