X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

120 000 niestandardowych zestawów AR od Microsoft trafi do armii USA

Jest to największy na świecie kontrakt na sprzęt AR. Armia Stanów Zjednoczonych zdecydowała się bowiem zakupić aż 120000 niestandardowych zestawów słuchawkowych rzeczywistości rozszerzonej od firmy Microsoft.

Testy armii USA

Decyzja wojska wcale nie należała do najprostszych. Zanim zdecydowało się ono na wypróbowanie technologii od firmy Microsoft, przyglądało się również uważnie innym projektom, w tym również takim proponowanym przez startupy. Mimo to, armia USA podjęła decyzję o współpracy z gigantem technologicznym. Co więcej, na prototypowaniu Microsoft HoloLens 2 Integrated Visual Augmentation System, spędziło ono ponad 28 miesięcy. Wszystko oczywiście odbywało się w ramach kontraktu o wartości 480 milionów dolarów, o czym czytamy w serwisie aibusiness.com. Kiedy testy zakończyły się pomyślnie, armia postanowiła rozpocząć kolejny etap, czyli produkcję. Z firmą Microsoft został również podpisany kontrakt, które wartość w ciągu kolejnych 10 lat może wynosić nawet 21,9 miliarda dolarów. W rezultacie, gigant technologiczny zobowiązał się do dostarczenia aż 120 000 niestandardowych zestawów AR.

Na czym będzie polegał zestaw AR?

żołnierz w zestawie słuchawkowym AR

źródło: aibusiness.com

Zadaniem systemu, będzie renderowanie cyfrowych obrazów na polu widzenia użytkowników i przesyłanie odpowiednich komunikatów za pomocą systemu słuchawkowego. Wszystko oczywiście za pomocą sztucznej inteligencji. Zestaw opiera się również na opiniach żołnierzy i zawiera niestandardowe funkcje i czujniki, których standardowe HoloLens nie posiada, np. noktowizor czy kamery termowizyjne. Wyliczono również, że systemu przystosowane do wojskowych, kosztują niemalże prawie 37 razy więcej, niż te w wersji dla cywili. I nic w tym dziwnego, ponieważ specyfika przydatności w tym przypadku jest zupełnie inna. System AR dla armii, łączy bowiem technologię z architekturą tak, aby żołnierz mógł wykonywać odpowiednie treningi i ćwiczenia. I to za pomocą jednej platformy. Dodatkowo, pozwala on wyszkolić wojskowych, przy wykorzystaniu AR i maszynowego uczenia, bez pomocy jakichkolwiek przeciwników. Co ciekawe, Microsoft ma również zajmować się obliczeniami na potrzeby wojska, na którą już jakiś czas temu otrzymał odpowiednie dofinansowanie.

Początkowo, armia USA podpisała kontrakt z firmą Microsoft jedynie na okres 5 lat. Natomiast już dziś specjaliści przewidują, że czas ten może się wydłużyć, o kolejne 5 lat.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 69 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend